Kwas hialuronowy

Zabieg ostrzykiwania zmarszczek kwasem hialuronowym polecany osobom z cerą dojrzałą, ze zmarszczkami i głębszymi bruzdami na skórze twarzy. Najlepszy rezultat osiąga się w przypadku zmarszczek na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy nadmiernie zaznaczonych bruzdach nosowo-wargowych. Uzyskuje się wypełnienie zmarszczek i bruzd. Wypełniacze z kwasem hialuronowym są uznane za najbezpieczniejsze preparaty tego typu na świecie. Poza działaniem wypełniającym dają efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatów (12-18 miesięcy) a na ogół jest lepiej niż przed zabiegiem.

Bezpośrednio po zabiegu, przez parę godzin okolica ostrzykiwana może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Zabieg należy powtórzyć od 3-5 razy w odstępach dwutygodniowych.

Rodzaje wypełniaczy przeznaczone są do różnych okolic twarzy i różnych rodzajów zmarszczek. Stosujemy najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze preparaty do wypełnień używane w dermatologii estetycznej.

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • choroby nowotworowe


Uwaga!
Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

 

Zobacz cennik