Makijaż permanentny

Trwały makijaż to kosztowny zabieg, ale jego efekty utrzymują się średnio kilka lat. Jest przydatny szczególnie dla osób, które w nadmiarze obowiązków nie mogą znaleźć czasu na codzienne malowanie twarzy. Większość kobiet wie, jak wygląda codziennie poranna domowa krzątanina. Walka o kilka dodatkowych minut snu i pospieszne przygotowania do całego dnia pracy uniemożliwiają celebrowanie początku dnia. W tym biegu oczywiście trzeba jeszcze znaleźć czas na zabiegi pielęgnacyjne i wykonanie makijażu. Z powodu ciągłego braku czasu, wiele z nas musi malować oczy czy usta w drodze do pracy czy też w biurowej toalecie… Makijaż permanentny może rozwiązać te problemy. Najwięcej zabiegów wykonuje się wśród Hiszpanek, Greczynek i Włoszek. W Polsce wiele pań decyduje się na stały makijaż przed wyjazdem na wakacje do ciepłych krajów lub po ukończeniu 45. roku życia.

mak

Makijaż permanentny nie jest nowością XXI wieku, lecz bardzo starą metodą, wywodzącą się z Chin i polegającą na wprowadzaniu do naskórka barwnika o pochodzeniu roślinnym. Barwnik aplikowany jest tylko do najbardziej wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu wykluczyć można pęknięcie naczynek krwionośnych czy krwawienie. Składa się z testowanych mikropigmentów i materiałów farmaceutycznych. Barwniki tworzą całą paletę farb, dzięki której mogą zostać idealnie dobrane do kolorytu skóry i typu urody kobiety. – Makijaż permanentny jest szczególnie polecany kobietom, które noszą okulary i szkła kontaktowe, co utrudnia im codzienne malowanie się, są uczulone na kolorowe kosmetyki, ale także na przykład kobietom, które są po chemioterapii straciły rzęsy .W ramach makijażu permanentnego można zrobić kilka rzeczy:

 • wyrysować brwi(metoda tradycyjna,cienowania i pórkowa)
 • zrobić górną i dolną kreskę na powiece,
 • wykonać zabieg na ustach – zrobić kontur, cieniowanie lub i wypełnienie całości
 • Zamaskować łysinę

Poza tym w ramach makijażu można usunąć przebarwienia – zakamuflować niedoskonałości skóry czy zrekonstruować brodawki.

Czynniki niekwalifikujące do zabiegu wykonania makijażu permanentnego:

 • Cukrzyca
  Z wykonania makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby cierpiące na cukrzycę nieustabilizowaną. W przypadku cukrzycy ustabilizowanej, gdy pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg może zostać wykonany.
 • Nowotwór
  Osoby cierpiące na nowotwór, będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Po zakończeniu tego leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
 • Łuszczyca
  Osoby cierpiące na łuszczycę nie powinny decydować się na makijaż permanentny, ponieważ zabieg ten może wywołać rzut łuszczycowy.
 • Ciąża
  Kobiety w okresie ciąży są szczególnie mocno narażone na infekcje i zakażenia, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Ponadto skóra w trakcie ciąży jest bardziej wrażliwa i podatna na alergie. Z tego powodu, makijaż permanentny, jako zabieg inwazyjny jest odradzany w tym okresie.
 • Opryszczka, infekcja
  Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które cierpią na opryszczkę, bądź przechodzą właśnie jakąś infekcję. W przypadku opryszczki permanentnej, zabieg w ogóle nie powinien być wykonywany, jeśli zaś chodzi o infekcję, to po jej wyleczeniu można wykonać makijaż permanentny.
 • Leki
  Osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z makijażu permanentnego, ponieważ specyfiki te powodują znacznie dłuższe i problemowe gojenie się ran.
 • Nadwrażliwość na ból
  W trakcie wykonywania makijażu permanentnego, na miejsca wprowadzania barwników nakłada się maści znieczulające. Mimo tego jednak wiele kobiet odczuwa dość intensywny ból związany z ingerencję w naskórek bardzo wrażliwych miejsc. Kobiety, które mają bardzo niską tolerancję bólu, powinny więc zrezygnować z zabiegu.

Zobacz cennik